piątek, 18 maja 2007

Aborcyjne absurdy

W Hiszpanii 25 tys. ludzi podpisało żądanie dla siebie ekskomuniki od Kościoła na wiadomość o tym, że w Nikaragui Kardynał Miguel Obando y Bravo ogłosił ekskomunikę osób zaangażowanych w usuwanie ciąży u 9 letniej dziewczyny. Sygnatariusze popierają aborcję w takim przypadku i chcą sprowokować Kościół albo do usprawiedliwienia jej, albo do ekskomunikowania tych, co ją popierają. (The Catholic World Report IV.03). Według prawa kanonicznego (kan. 1398) „Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa"

Cytat ze strony (tfu!) giertych.pl

A teraz moje 3 grosze.

Ciekawe prawda? Zgwałcona (chyba co do tego nikt nie ma wątpliwości?, chociaż Mahomet podobno miał w podobny wieku żonę, a pisma jakoś nie wspominają o oporze dziecka przed spełnianiem "obowiązków" małżeńskich) dziewczynka MUSI urodzić dziecko. Mimo, że jest to niebezpieczne dla jej zdrowia fizycznego i psychicznego. Dziecko, którego przeżycia są potworne - przekształciło się z ofiary, na pojemnik na nowe dziecko. Nie można złagodzić (zmazać ich i tak się nie da) wspomnień tej 9-latki, nie można przekreślić, powiedzieć - od tej chwili zakończyło się wszystko co wiąże się z tym wydarzeniem - żyj od nowa. Nie. Życie tego dziecka, jego kondycja fizyczna i psychiczna przestały mieć teraz znaczenie. Teraz jest ciąży - uświęconym stanie, co z tego , że to dziecko wcale tego stanu nie chciało doświadczać, co z tego, że "uświęcenie" dokonało się bez żadnych mistycznych przeżyć, wykonane przez ślepego na cierpienie 9-letniej dziewczynki psychopatę.

Dziecko najwyraźniej nie rozumie, jaka życiowa na nią czeka szansa. Jeśli ciążę donosi, a podczas porodu umrze, to ani chybi trafi na ołtarze! Będzie przykładem, dla innych zgwałconych dzieci.

Brak komentarzy: